Cnc Revizyon

Zaman içerisinde hassasiyetini kaybetmiş Cnc talaşlı imalat makinelerinin yerine, firmalarımız yeni makine yatırımı yapmak zorunda kalmakta. Makinenin revize edilmesi (Cnc kontrol sisteminin değişme ihtiyacı yoksa) eldeki mevcut makineyi yeniden hassas ve randımanlı olarak çalışır hale getirir. Firmalarımızın yeni makine alımı için ayıracağı finansman çok daha az bir maliyetle ana sermayede kalır. Bunun için uygulama şu şekilde olmalıdır:

  1. Makina kutu kızak ise TURCİDE-B uygulaması yapılmalı ve gerekli olan kızaklar taşlanır.Makine lineer kızak ise ray ve arabalar değiştirilir.
  2. Vidalı mil, somun ve eksen rulmanlarının gerekli olanlarının değiştirilmesi.
  3. Elektronik pano bakım ve temizliği. İhtiyaç var ise kartların tamir-bakım ve kabloların yenilenmesi.
  4. Otomatik kızak yağlama sisteminin sağlıklı çalışır duruma getirilmesi. Kızak yağlama hatlarının yenilenmesi.
  5. Makinenin boyanması.
  6. Tüm uygulama sözleşme ve görev tanımlaması ile yapılması gerekmektedir.

Yetkin olmayan ekipler tarafından yapılan projeler sonucunda, yeniliğe açık olan firmaların da şevki kırılıyor ve işini doğru yapan firmalar zarar görüyor. Mekanik ve elektronik uygulama sorumluluğu beraber yüklenilmelidir. Bu tarz projeler makinelerin istikrarlı, verimli ve uzun ömürlü olması için yapılmalı. Bunun için firmamız yaptığı projelere 2(İki) yıl garanti vermekte. Mekatronik Mühendisliği hem mekanik hem de elektronik yetkinlik ile sağlanabilir.